niedziela, 4 maja 2014

Gdzie się wybrać w weekend?Kiedy zbliża się weekend, każdy zastanawia się i planuje, co będzie robić z swoimi najbliższymi. Dokąd zabrać swoją połówkę, by ją zaskoczyć? Gdzie wybrać się, by nabrać sił i energii na kolejny tydzień?


Moją propozycją dla Was jest Wąsowo, gdzie znajduje się przepiękny, klimatyczny pałac. Jego historia sięga jeszcze czasom średniowiecza. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i spędzenie popołudnia w gronie najbliższych. Na terenie obiektu znajduje się mnóstwo roślinności, zieleni i przestrzeni, która jest wolna od hałasu, z którym mamy kontakt, na co dzień, w pracy czy szkole. Na dużym, pięknie ozdobionym tarasie, przygrywa starszy Pan na akordeonie. 


Kiedy słońce zachodzi za horyzont, muzyk kończy swoją pracę, a jego miejsce zajmuje Pan pianista, przygrywający wewnątrz jednej z sal. Melodia roznosi się po całym budynku i ogrodzie. Mimo, że trasa dookoła pałacu wydaje się bardzo długa, można pokonać ją w około dwadzieścia minut, korzystając z przepięknych widoków natury.


Jedyny minus całej wyprawy to komary, które czyhają w lesie. Mimo tego, nic nie odbierze pięknych widoków i zaczerpniętych oddechów świeżego powietrza w płuca. Gdyby ktoś miał ochotę na kawkę na tarasie, bez problemu zakupi ją w restauracji. Znajdzie się też gratka dla konesera wykwintnych dań z kaczki, jak foie gras i inne. Na studencki portfel polecam pozostać przy kawce :-)Pałac Wąsowo to idealne miejsce na randki, spotkania biznesowe, konferencje, wesela i inne imprezy okolicznościowe. Posiada swoją klasę i magiczne "coś", co każdy odnajdzie. Z pewnością jeszcze tam wrócimy…


Wąsowo znajduje się 40 km od Poznania, 180 km od Wrocławia i Szczecina i 350 km od Warszawy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

1 komentarz: