piątek, 13 września 2013

"Trójkąty i kwadraty", a początki kariery Dawida Podsiadło...

Nieoszlifowany diament muzyczny.

   Chyba nikt nie miał wątpliwości, co do talentu Dawida Podsiadło. Niepozorny i introwertyczny chłopak, podbił nie tylko listy przebojów, ale przede wszystkim serca wielu słuchaczy, wielu Polaków, którzy zakochali się w jego najnowszej płycie "Comfort and Happiness", a najbardziej w singlu "Trójkąty i kwadraty". 

Źródło: lo.tarnobrzeg.pl

   Osoby śledzące karierę Dawida na bieżąco, znające jego upodobania muzyczne, nie musiały martwić się o postępy wokalisty. Najciekawszą zagadką dla świeżo upieczonych fanów było, w jakim pójdzie kierunku i jaką muzykę będzie tworzył. Wyboru możemy mu pogratulować, gdyż trafił idealnie. Właśnie w takiej wersji uwielbiamy go najbardziej. 
   Nowy singiel jest rytmiczny, zapadający w pamięć. Magiczny, wciągający refren, nadaje temperamentu całemu utworowi i wykonawcy. Nie bez powodu, w ciągu (jednego!) tygodnia album pokrył się złotem. Nieostrożny słuchacz, może szybko zarazić się melodią i nucić ją mimowolnie, do końca dnia.
   Nie każdy pamięta początki młodego artysty, gdyż my, Polacy bardzo często doceniamy kogoś, kiedy jest już o wiele, wiele wyżej, niż zaczynał. Przypomnieć należy, że Dawid przyszedł na casting do programu Mam Talent ze swoim ówczesnym zespołem Curly Heads.

Źródło: soundice.com

   Tego dnia na scenie pojawiło się sześciu chłopaków, którzy zagrali swój autorski utwór "Young Talk". Agnieszka Chylińska i Robert Kozyra wcisnęli czerwony grzybek podczas tego występu. Kiedy nadszedł czas na ocenę, wszyscy jurorzy byli za samym wokalistą, uważając grę zespołu za bardzo przeciętną. Postawili Kręconym Głowom ultimatum. Jeżeli koledzy z zespołu, pozwolą Dawidowi przejść dalej samemu, wówczas jury oceni go na trzy razy TAK, jeżeli nie zgodzą się - cały zespół nie przejdzie dalej, otrzymując trzy razy NIE. Po krótkim namyśle i widocznej bezradności, Dawid odpowiedział: "Jeśli przyszliśmy jako Curly Heads, to wyjdziemy jako Curly Heads" i w ten sposób pożegnał się z dalszym etapem, w tym programie. Podjął jednak bardzo dojrzałą i męską decyzję, utrzymując przyjaźń na piedestale.Źródło: muzyka.interia.pl 

   Następnie mieliśmy okazję zauważyć Dawida w programie X Factor, gdzie zjawił się bez chłopaków z zespołu. Nikogo nie zdziwiły dalsze etapy, po których piął się nastolatek, o zagranicznym, wręcz brytyjskim wokalu. Jurorzy byli nim zachwyceni, choć niezawsze to okazywali, wymagając od Dawida więcej. I w ten sposób, chłopak znalazł się w finale programu, gdzie miał to szczęście, że mógł wystąpić na scenie z Katie Meluą, która jest jego idolką. Dawid spełnił jedno ze swoich najgłębszych marzeń. Właśnie dla takich chwil w życiu, warto żyć.

Źródło: xfactor.tvn.pl 

   Wygranie finału jednego z bardziej znanych programów w całym kraju wiąże się ogromnymi zmianami w życiu. 100 tysięcy złotych i kontrakt płytowy dla dziewiętnastolatka, to nie przelewki. 
   I tak do dnia dzisiejszego, młody wiekiem, ale bardzo dojrzały duszą - Dawid, pnie się na szczyt swojej kariery, spełniając swoje najskrytsze marzenia, radując przy tym innych. 
 Dla rówieśników (lecz nie tylko), jest to jeden z najlepiej zapowiadających się, młodych, uzdolnionych artystów w tym kraju. Czekamy na dalsze sukcesy i kolejne złote krążki...


JoannaNagrania z castingu, finału lub występu Dawida z Curly Heads dostępne są na You Tube. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz